2012-07-10

I ♥ ROMA part 1 - zabytków sto:)

Wróciłam! Rzym jest cudownym miastem! 
Spędziliśmy tam świetny czas! Rzym ma tyle zabytków, że śmiało mógłby podzielić się nimi z jakimś innym miastem. Co kawałek naszym oczom ukazywały się niezwykłe budowle... czasem już nie wiadomo było, gdzie najpierw robić zdjęcia! Nic więc dziwnego, że mamy ich osiemset:)
Krótko mówiąc Rzym to miasto miliona zabytków, pięknych budynków, skuterów, okiennic, pięknych drzwi, miłych policjantów, przystojnych Włochów, fantastycznych samochodów...
Przez cały nasz pobyt po Rzymie poruszaliśmy się tylko na piechotę! W pierwszy dzień chodziliśmy po wiecznym mieście 8 godzin!! Koloseum zrobiło na nas olbrzymie wrażenie! Chociaż w sumie jak się zastanowię, to wszystko, co widzieliśmy zrobiło na nas takie wrażenie:) 
Odległości pomiędzy poszczególnymi zabytkami są niewielkie, ale ponieważ jest ich tak dużo i jak najwięcej chce się zobaczyć, to przejście wielkich ilości kilometrów nie jest trudne;)
Ale dzięki temu,że wszędzie chodziliśmy na własnych nogach, mieliśmy okazję przejść się wieloma uliczkami, do których na pewno nie dotarlibyśmy poruszając się komunikacją! A niesamowity klimat tych maleńkich, wyłożonych brukiem uliczek, które z każdej strony otoczone są małymi pizzeriami, lodziarniami, pozastawiane skuterami jest nie do opisania! To trzeba po prostu zobaczyć :)
Ponieważ do opowiedzenia i pokazania mam tyle, to postanowiłam podzielić tą relację na kilka części :)
Dzisiaj mam dla Was obszerną fotorelację zabytków rzymskich :)
Dzisiaj wsiadam do samolotu i lecę w kierunki okołolondyńskie, czyli SHOPPING!!! :)

Już niedługo kolejne zdjęcia!  I stylizacja z "biegu po Rzymie" :)


1 komentarz:

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze :)