2014-08-16

Akcja społeczna "Mój kot (pies) ma dom" :) / + zapowiedź postu

Tak jak obiecałam opiszę Wam akcję, w której wzięłam udział razem z moimi psiakami :)
Akcja nazywa się Mój kot ma dom i ma na celu promowanie odpowiedzialnych adopcji zwierząt. Oczywiście chodzi nie tylko o koty, ale o wszystkie zwierzęta, którym dajemy prawdziwy dom :)

Ja przez wiele lat - ucząc się w kolejnych szkołach, organizowałam różne zbiórki, które później przekształciły się w kiermasze. Na kiermaszach sprzedawaliśmy różne rzeczy - jeśli nie zbliżała się żadna okazja to zbierałam koleżanki z różnych klas, piekłyśmy ciasta i każdy za kawałek ciasta wrzucał darowiznę do puszki :) Innym razem były to np. ręcznie robione kartki świąteczne. Zawsze z kiermaszem trwała zbiórka - zbieraliśmy karmę, koce, miski i wszystko, co mogło się przydać w schronisku :)

Nasze dary trafiały do schroniska we Wrocławiu, które jeszcze w tamtych czasach znajdowało się na ulicy Skarbowców. Kiedy moja rodzina zdecydowała się na posiadanie psa, ja wiedziałam, ze musi to być pies właśnie ze schroniska :)
I tak, prawie 10 lat temu zabraliśmy małe cudo z klatki i daliśmy mu dom :)
A później... Pojawił się drugi pies, "bo co za różnica, czy wychodzi się z jednym czy dwoma" :) Okazało się to wieeeelką różnicą, bo trafiła nam się wyjątkowo charakterna dziewczynka :)
Obecnie mamy 3 psiaki. Każda jest naszą kochaną dziewczynką. Każda jest kompletnie inna. Każdą bardzo kochamy i każda z nich kocha nas :) My je przygarnęliśmy i daliśmy im dom, a one odwdzięczają się każdego dnia radością, jaką nam dają :)

Więcej z naszej historii już lada dzień będziecie mogli przeczytać na blogu:

http://mojkotmadom.blogspot.com/

Akcja nadal trwa, więc zachęcam Was do podzielenia się Waszymi historiami :)

Zdjęcia do akcji wykonała Monika Małek
 https://www.facebook.com/monika.malek.fotografia?fref=ts
http://www.mmalek.pl/A na koniec zapowiedź dzisiejszego postu :)
M. w dwupaku :)

1 komentarz:

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze :)