2012-03-31

My passion - part 1 :)

Cześć :)
Dzisiaj nie będzie ciuchów:) Pokażę Wam, czym się pasjonuję :)
Jedną z takich rzeczy jest uwielbienie książek - kocham czytać i zawsze byłam molem książkowym! W podstawówce przeczytałam wszystkie książki z biblioteki szkolnej:))
Pasjonuję się również Japonią. Swego czasu nawet uczyłam się japońskiego, na kurs poszłam z ciekawości, a Japończyk, który nas uczył rozkochał mnie w tym kraju! Wynikiem połączenia tych dwóch pasji jest pochłanianie przeze mnie książek o tematyce azjatyckiej (zakres musiał zostać zwiększony na całą Azję, ze względu na to,że książek opisujących/ dotyczących Japonii nie ma wcale tak wiele...). Nie pamiętam już jaka książka była pierwsza. Ale jestem pewna, że jeszcze długo nie będzie ostatniej! :) Z ciekawostek powiem Wam, że kilka razy zdarzyło mi się w Empiku w różnych miastach, że nie posiadali w swoim asortymencie nic, czego ja bym nie miała :)
Na dole macie zdjęcia części mojej kolekcji, największym jej skarbem jest ORYGINALNY japoński komiks, który dostałam od mojego nauczyciela Daisuke, wśród innych prezentów, kiedy wyjeżdżał z Polski.
Nawiązania do Japonii pojawiają się również w moim codziennym otoczeniu:) W naszej sypialni nad łóżkiem znajduje się obraz przedstawiający gejszę - wiedziałam,że będzie mój, jak tylko go zobaczyłam pierwszy raz! Żeby znaleźć się na ścianie mojej sypialni musiał pokonać duuuuuuużo ponad 1000km :)


A jakie są Wasze pasje? :)Na koniec mała zapowiedź kolejnego posta, który pachnie miętą... :)

5 komentarzy:

 1. Zapraszam na konkurs u mnie!!! Dzisiaj ostatni dzień:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje oczy radują się widząc tak wspaniałą kolekcję :D Część z tych książek sama już przeczytałam. Moje serce niezmienne wyrywa się ku Korei, więc mogę polecić Ci "Zaproszenie na kimchi" Leny Świadek, jeżeli jeszcze nie czytałaś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wesołych świąt:)
   zapraszam do obserwacji i komentowania ;**

   Usuń
  2. Miryo nie czytałam tej książki, bo bardziej skupiam się na Chinach i Japonii, ale niedługo skończą się pewnie, więc wtedy z chęcią sięgnę po polecaną przez Ciebie:)

   Usuń
 3. też czytałam Blond gejsze i Miłość Peonii:) bardzo lubię książki o Japonii i Chinach:) jeśli chodzi o pasję to uwielbiam malować i rysować:)
  zapraszam do siebie w wolnym czasie i swojej galerii:)
  http://mesmerize87.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze :)